- Part # L78L12ACUTR
- Category Controls & Indicators
- Category Voltage Regulator
- Weight 0.01 lbs
Información del Producto
Descripción:
L78L12ACUTR
(PRICE/TC)
IC
REG LDO
12V
100MA
SOT89
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:12V
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MIN:-
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MAX:-
INPUT VOLTAGE MIN:12V
INPUT VOLTAGE MAX:15V
PRODUCT RANGE:7812 VOLTAGE REGULATORS
OUTPUT ROHS COMPLIANT: YES
L78L12ACUTR
Especificaciones
- Part # L78L12ACUTR
- Category Voltage Regulator
- Weight 0.01 lbs
Información del Producto
Descripción:
L78L12ACUTR
(PRICE/TC)
IC
REG LDO
12V
100MA
SOT89
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:12V
INPUT VOLTAGE MIN:12V
INPUT VOLTAGE MAX:15V