- Part # BTA10-600CRG
- Category Semiconductors
- Category Thyristor/SCR/Triac/Diac/Alternistor
- Weight 0.03 lbs
Información del Producto
Descripción:
BTA10600CRG
TRIAC
BTA10 SERIES
600 V
25 MA
CURRENT RATING: 10 AMP
NON REPETITIVE ON-STATE CURRENT: 105 AMP
1.5 V
ROHS COMPLIANT: YES
BTA10-600CRG
Especificaciones
- Part # BTA10-600CRG
- Category Semiconductors
- Weight 0.03 lbs
Información del Producto
Descripción:
BTA10600CRG
TRIAC
BTA10 SERIES
600 V
25 MA
CURRENT RATING: 10 AMP
1.5 V