- Part # BTA06-600TWRG
- Category Semiconductors
- Category Thyristor/SCR/Triac/Diac/Alternistor
- Weight 0.01 lbs
Información del Producto
Descripción:
BTA06600TWRG
TRIAC
600 VAC
6 AMP
TO-220AB
PEAK REPETITIVE OFF-STATE VOLTAGE
GATE TRIGGER CURRENT MAX (QI)
IGT:5MA
GATE TRIGGER VOLTAGE MAX VGT:1.3V
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 18/11/2024
BTA06-600TWRG
Especificaciones
- Part # BTA06-600TWRG
- Category Semiconductors
- Weight 0.01 lbs
Información del Producto
Descripción:
BTA06600TWRG
TRIAC
600 VAC
6 AMP
TO-220AB
GATE TRIGGER CURRENT MAX (QI)
IGT:5MA