- Part # LC1G2654KUEN
- Category Contactors & Starters
- Category Contactor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
LC1G2654KUEN
CONTACTOR
4PST-NO
250V
PANEL
LOAD CURRENT INDUCTIVE:265A
RELAY MOUNTING:PANEL MOUNT
OPERATING VOLTAGE:1KV
CONTACT CONFIGURATION:4PST-NO
NO. OF POLES:4 POLE
SWITCHING POWER AC3:-
SWITCHING CURRENT AC1:385A ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 18/11/2024
LC1G2654KUEN
Especificaciones
- Part # LC1G2654KUEN
- Category Contactor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
LC1G2654KUEN
CONTACTOR
4PST-NO
250V
PANEL
LOAD CURRENT INDUCTIVE:265A
RELAY MOUNTING:PANEL MOUNT
OPERATING VOLTAGE:1KV
CONTACT CONFIGURATION:4PST-NO
NO. OF POLES:4 POLE
SWITCHING POWER AC3:-