- Part # 501KPDR12P14V51
- Category Contactors & Starters
- Category Solid State Overload/Relay
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
501KPDR12P14V51
8 PINS
1 HP AT 277 VOLT & 1/3 HP AT 120 VOLT
3 VA POWER RATING
OCTAL ELECTROMECHANICAL PLUG-IN GENERAL PURPOSE RELAY 10 AMP AT 250 VAC
DPDT
12 VDC
34.9MM WIDE X 50.3MM HIGH X 35.4MM DEEP
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 18/11/2022
501KPDR12P14V51
2.Año Radwell Garantía
Cambiar ubicación
Especificaciones
- Part # 501KPDR12P14V51
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
501KPDR12P14V51
8 PINS
3 VA POWER RATING
DPDT
12 VDC