- Part # FN9260B-10-07
- Category HVAC
- Category Filter/Dryer
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
FN9260B1007
FILTERED IEC MOD W/ FUSE
C14
10A
WIRE
CONNECTOR TYPE:IEC C14
CURRENT RATING:10A
VOLTAGE RATING:250VAC
FUSE HOLDER:2-POLE FUSE HOLDER
FUSE SIZE HELD:5MM X 20MM
CONNECTOR TERMINALS:WIRE LEADED
CONNECTOR MOUNTING:FLANGE MOUNT ROHS COMPLIANT: YESFN9
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 24/11/2025
FN9260B-10-07
Especificaciones
- Part # FN9260B-10-07
- Category HVAC
- Category Filter/Dryer
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
FN9260B1007
FILTERED IEC MOD W/ FUSE
C14
10A
WIRE
CONNECTOR TYPE:IEC C14
CURRENT RATING:10A
VOLTAGE RATING:250VAC
FUSE HOLDER:2-POLE FUSE HOLDER
FUSE SIZE HELD:5MM X 20MM