- Part # PV40TN-010
- Category Motors/GearBox/Clutch
- Category Gear Head
- Weight 3.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
PV40TN010
IN-LINE PLANETARY GEARHEAD
TAPPED FACE
METRIC
10:1 RATIO
3.5NM NOMINAL TORQUE
7NM ACCELERATION TORQUE
10MM SHAFT DIAMETER
26MM SHAFT LENGTH
26MM PILOT DIAMETER
34MM BOLT CIRCLE
48.5MM HOUSING LENGTH
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
También Conocido Como
Número de Parte Alternativo:
- BAYSIDE PV40TN-010
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 14/04/2026
PV40TN-010
2.Año Radwell Garantía
Cambiar ubicación
Especificaciones
- Part # PV40TN-010
- Category Gear Head
- Weight 3.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
PV40TN010
IN-LINE PLANETARY GEARHEAD
TAPPED FACE
METRIC
10:1 RATIO
3.5NM NOMINAL TORQUE
7NM ACCELERATION TORQUE
10MM SHAFT DIAMETER
26MM SHAFT LENGTH
26MM PILOT DIAMETER
34MM BOLT CIRCLE
48.5MM HOUSING LENGTH