- Part # SS-14-24CLOSED
- Category Sensors & Switches
- Category Sensor Accessory
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
SS1424CLOSED
STANDARD PROTECTION TUBE
MINIATURE
316 SS
900 DEGC (1650 DEGF)
CLOSED SENSING END
24 " L
0.25 " OD
0.194 "
SS SERIES
EACH
316 SS AND INCONEL OPEN OR CLOSED END PROTECTION TUBES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 07/01/2026
SS-14-24CLOSED
Especificaciones
- Part # SS-14-24CLOSED
- Category Sensors & Switches
- Category Sensor Accessory
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
SS1424CLOSED
STANDARD PROTECTION TUBE
MINIATURE
316 SS
900 DEGC (1650 DEGF)
CLOSED SENSING END
24 " L
0.25 " OD
0.194 "