- Part # PTRA-11618-24
- Category Sensors & Switches
- Category Sensor Accessory
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
PTRA1161824
THERMOCOUPLE PROTECTION TUBE
OMEGATITE
CERAMIC
ALUMINA(99.8 %)
1950 °C (3540 °F)
CLOSED SENSING END
24 " L
0.125 " OD
0.062 "
PTRA 450 SERIES
EACH
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 07/01/2026
PTRA-11618-24
Especificaciones
- Part # PTRA-11618-24
- Category Sensors & Switches
- Category Sensor Accessory
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
PTRA1161824
THERMOCOUPLE PROTECTION TUBE
OMEGATITE
CERAMIC
ALUMINA(99.8 %)
1950 °C (3540 °F)
CLOSED SENSING END
24 " L
0.125 " OD
0.062 "