- Part # EMH-110-120V
- Category Electrical Products
- Category Heater
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
EMH110120V
IMMERSION HEATER
WATER
24 W/IN²
SCREW PLUG
1 1/4 " NPT
10 9/32 " ELEMENT
1 PHASE
120 V
1000 W
316 SS
EMH SERIES
EACH
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 07/01/2026
EMH-110-120V
Especificaciones
- Part # EMH-110-120V
- Category Electrical Products
- Category Heater
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
EMH110120V
IMMERSION HEATER
WATER
24 W/IN²
SCREW PLUG
1 1/4 " NPT
10 9/32 " ELEMENT
1 PHASE
120 V
1000 W