- Part # MRC370V25
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 3.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MRC370V25
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
MOTOR RUN CAPACITOR
25UF
370VAC
QC
CAPACITANCE:25UF
PRODUCT RANGE:MRC SERIES
VOLTAGE RATING:370VAC
CAPACITOR TERMINALS:QUICK CONNECT
CAPACITANCE TOLERANCE:± 6%
DV/DT RATING:-
DIELECTRIC TYPE:METALLIZED PP
HEIGHT:95.25MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 27/04/2023
MRC370V25
Especificaciones
- Part # MRC370V25
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 3.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MRC370V25
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
MOTOR RUN CAPACITOR
25UF
370VAC
QC
CAPACITANCE:25UF
PRODUCT RANGE:MRC SERIES
VOLTAGE RATING:370VAC
CAPACITANCE TOLERANCE:± 6%
DV/DT RATING:-
DIELECTRIC TYPE:METALLIZED PP