- Part # MCSM2W500RFR
- Category Components
- Category Resistor
Descripción:
MCSM2W500RFR
(PRICE/TC)
WIREWOUND RESISTOR
500 OHM
2W
1%
RESISTOR CASE STYLE:-
RESISTANCE:500OHM
PRODUCT RANGE:MCSM SERIES
VOLTAGE RATING:50V
RESISTOR ELEMENT TYPE:WIREWOUND
POWER RATING:2W
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 1%
FILTER TERMINALS:SMD ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 25/03/2022
MCSM2W500RFR
Especificaciones
- Part # MCSM2W500RFR
- Category Components
- Category Resistor
Descripción:
MCSM2W500RFR
(PRICE/TC)
WIREWOUND RESISTOR
500 OHM
2W
1%
RESISTOR CASE STYLE:-
RESISTANCE:500OHM
PRODUCT RANGE:MCSM SERIES
VOLTAGE RATING:50V
POWER RATING:2W
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 1%