- Part # MCSH21B104K100CT
- Category Components
- Category Capacitor
Descripción:
MCSH21B104K100CT
CAP
MLCC
X7R
0.1UF
10V
0805
REEL
CAPACITANCE:0.1ΜF
VOLTAGE(DC):10V
CAPACITOR CASE / PACKAGE:0805 [2012 METRIC]
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
PRODUCT RANGE:MCSH SERIES
PRODUCT LENGTH:2.01MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 02/12/2025
MCSH21B104K100CT
Especificaciones
- Part # MCSH21B104K100CT
- Category Components
- Category Capacitor
Descripción:
MCSH21B104K100CT
CAP
MLCC
X7R
0.1UF
10V
0805
REEL
CAPACITANCE:0.1ΜF
VOLTAGE(DC):10V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
PRODUCT RANGE:MCSH SERIES