- Part # MCR15W103K1HL2L-RH
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MCR15W103K1HL2LRH
CERAMIC CAPACITOR 0.01UF
50V
X7R
10%
RADIAL
CAPACITANCE:10000PF
VOLTAGE RATING:50V
PRODUCT RANGE:MCR SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:ª 10%
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
LEAD SPACING:2.5MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 22/05/2019
MCR15W103K1HL2L-RH
Especificaciones
- Part # MCR15W103K1HL2L-RH
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MCR15W103K1HL2LRH
CERAMIC CAPACITOR 0.01UF
50V
X7R
10%
RADIAL
CAPACITANCE:10000PF
VOLTAGE RATING:50V
PRODUCT RANGE:MCR SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:ª 10%
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R