- Part # MCMLR50V105MY5V
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MCMLR50V105MY5V
CERAMIC CAPACITOR
1UF
50V
Y5V
20%
RADIAL
CAPACITANCE:1ΜF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 20%
CAPACITOR TERMINALS:PC PIN
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:Y5V
LEAD SPACING:5.08MM
CAPACITOR CASE / PACKAGE:RADIAL LEADED ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 19/11/2025
MCMLR50V105MY5V
Especificaciones
- Part # MCMLR50V105MY5V
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MCMLR50V105MY5V
CERAMIC CAPACITOR
1UF
50V
Y5V
20%
RADIAL
CAPACITANCE:1ΜF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 20%
CAPACITOR TERMINALS:PC PIN
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:Y5V
LEAD SPACING:5.08MM