- Part # MCMHR63V225M4X7
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MCMHR63V225M4X7
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 2.2UF 63V 20%
RADIAL
CAPACITANCE:2.2ΜF
VOLTAGE(DC):63V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 20%
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
LIFETIME @ TEMPERATURE:2000 HOURS @ 105°C
POLARITY:POLAR
LEAD SPACING:1.5MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 06/11/2024
MCMHR63V225M4X7
Especificaciones
- Part # MCMHR63V225M4X7
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MCMHR63V225M4X7
RADIAL
CAPACITANCE:2.2ΜF
VOLTAGE(DC):63V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 20%
POLARITY:POLAR