- Part # MCDT6R8K25-1-RH
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MCDT6R8K251RH
TANTALUM CAPACITOR
6.8UF
25V
3.1 OHM
0.1
RADIAL
CAPACITANCE:6.8¦F
VOLTAGE RATING:25V
PRODUCT RANGE:MCDT SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:¦ 10%
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
LEAD SPACING:2.5MM
ESR:3.1OHM
NO. OF PINS:2 ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 22/05/2019
MCDT6R8K25-1-RH
Especificaciones
- Part # MCDT6R8K25-1-RH
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MCDT6R8K251RH
TANTALUM CAPACITOR
6.8UF
25V
3.1 OHM
0.1
RADIAL
CAPACITANCE:6.8¦F
VOLTAGE RATING:25V
PRODUCT RANGE:MCDT SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:¦ 10%
LEAD SPACING:2.5MM
ESR:3.1OHM