- Part # MCDT22K16-1-RH
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MCDT22K161RH
TANTALUM CAPACITOR
22UF
16V
2 OHM
0.1
RADIAL
CAPACITANCE:22¦F
VOLTAGE RATING:16V
PRODUCT RANGE:MCDT SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:¦ 10%
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
LEAD SPACING:2.5MM
OPERATING TEMPERATURE MIN:-55¦C ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 06/11/2024
MCDT22K16-1-RH
Especificaciones
- Part # MCDT22K16-1-RH
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MCDT22K161RH
TANTALUM CAPACITOR
22UF
16V
2 OHM
0.1
RADIAL
CAPACITANCE:22¦F
VOLTAGE RATING:16V
PRODUCT RANGE:MCDT SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:¦ 10%
LEAD SPACING:2.5MM