- Part # MCC11B472K2AS5L-RH
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MCC11B472K2AS5LRH
CERAMIC CAPACITOR 4700PF
100V
Y5P
10%
RADIAL
CAPACITANCE:4700PF
VOLTAGE RATING:100V
PRODUCT RANGE:MCC SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:¦ 10%
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:Y5P
LEAD SPACING:5MM
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 22/05/2019
MCC11B472K2AS5L-RH
Especificaciones
- Part # MCC11B472K2AS5L-RH
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MCC11B472K2AS5LRH
CERAMIC CAPACITOR 4700PF
100V
Y5P
10%
RADIAL
CAPACITANCE:4700PF
VOLTAGE RATING:100V
PRODUCT RANGE:MCC SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:¦ 10%
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:Y5P
LEAD SPACING:5MM