- Part # MCAX25V476M6X13
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MCAX25V476M6X13
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 47UF
25V
20%
AXIAL
CAPACITANCE:47ªF
VOLTAGE RATING:25V
PRODUCT RANGE:MCAX SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:ª 20%
CAPACITOR TERMINALS:AXIAL LEADED
DIAMETER:6MM
LEAD SPACING:-
HEIGHT:13MM
ESR:- ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 31/03/2022
MCAX25V476M6X13
Especificaciones
- Part # MCAX25V476M6X13
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MCAX25V476M6X13
25V
20%
AXIAL
CAPACITANCE:47ªF
VOLTAGE RATING:25V
PRODUCT RANGE:MCAX SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:ª 20%
DIAMETER:6MM
LEAD SPACING:-
HEIGHT:13MM