- Part # MC0805Y474Z500A5.08MM
Descripción:
MC0805Y474Z500A508MM
CERAMIC CAPACITOR 0.47UF
50V
Y5V
+80
-20%
RADIAL
CAPACITANCE:0.47ΜF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:-20%
+80%
CAPACITOR TERMINALS:PC PIN
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:Y5V
LEAD SPACING:5.08MM
PRODUCT RANGE:- ROHS COMPLIANT: YES
MC0805Y474Z500A5.08MM
Especificaciones
- Part # MC0805Y474Z500A5.08MM
Descripción:
MC0805Y474Z500A508MM
CERAMIC CAPACITOR 0.47UF
50V
Y5V
-20%
RADIAL
CAPACITANCE:0.47ΜF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:-20%
+80%
CAPACITOR TERMINALS:PC PIN
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:Y5V
LEAD SPACING:5.08MM