- Part # MC0805B682K500A2.54MM
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 3.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MC0805B682K500A254MM
CERAMIC CAPACITOR 6800PF
50V
X7R
10%
RADIAL
CAPACITANCE:6800PF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
CAPACITOR TERMINALS:PC PIN
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
LEAD SPACING:2.54MM
CAPACITOR CASE / PACKAGE:RADIAL LEADEDROHS COMPLIANT: YES
MC0805B682K500A2.54MM
Especificaciones
- Part # MC0805B682K500A2.54MM
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 3.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MC0805B682K500A254MM
CERAMIC CAPACITOR 6800PF
50V
X7R
10%
RADIAL
CAPACITANCE:6800PF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
CAPACITOR TERMINALS:PC PIN
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
LEAD SPACING:2.54MM