- Part # MC0805B333K500A2.54MM
Descripción:
MC0805B333K500A254MM
CERAMIC CAPACITOR 0.033UF
50V
X7R
10%
RADIAL
CAPACITANCE:0.033ΜF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
CAPACITOR TERMINALS:PC PIN
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
LEAD SPACING:2.54MM
PRODUCT RANGE:-
PRODUCT DIAMETER:- ROHS COMPLIANT: YES
MC0805B333K500A2.54MM
Especificaciones
- Part # MC0805B333K500A2.54MM
Descripción:
MC0805B333K500A254MM
CERAMIC CAPACITOR 0.033UF
50V
X7R
10%
RADIAL
CAPACITANCE:0.033ΜF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
CAPACITOR TERMINALS:PC PIN
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
LEAD SPACING:2.54MM