- Part # MC0805B333J500CT
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.01 lbs
Información del Producto
Descripción:
MC0805B333J500CT
CAPACITOR
MLCC
33NF
50V
X7R
0805
CAPACITANCE:0.033ΜF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITOR CASE / PACKAGE:0805 [2012 METRIC]
CAPACITANCE TOLERANCE:± 5%
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
PRODUCT RANGE:-
PRODUCT LENGTH:2.01MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 02/12/2025
MC0805B333J500CT
Especificaciones
- Part # MC0805B333J500CT
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.01 lbs
Información del Producto
Descripción:
MC0805B333J500CT
CAPACITOR
MLCC
33NF
50V
X7R
0805
CAPACITANCE:0.033ΜF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 5%
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
PRODUCT RANGE:-