- Part # MC0805B332K500A5.08MM
Descripción:
MC0805B332K500A508MM
CERAMIC CAPACITOR 3300PF
50V
X7R
10%
RADIAL
CAPACITANCE:3300PF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
CAPACITOR TERMINALS:PC PIN
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
LEAD SPACING:5.08MM
CAPACITOR CASE / PACKAGE:RADIAL LEADEDROHS COMPLIANT: YES
MC0805B332K500A5.08MM
Especificaciones
- Part # MC0805B332K500A5.08MM
Descripción:
MC0805B332K500A508MM
CERAMIC CAPACITOR 3300PF
50V
X7R
10%
RADIAL
CAPACITANCE:3300PF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
CAPACITOR TERMINALS:PC PIN
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
LEAD SPACING:5.08MM