- Part # MC0805B102K500A5.08MM
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MC0805B102K500A508MM
CERAMIC CAPACITOR 1000PF
50V
X7R
10%
RADIAL
CAPACITANCE:1000PF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
CAPACITOR TERMINALS:PC PIN
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
LEAD SPACING:5.08MM
CAPACITOR CASE / PACKAGE:RADIAL LEADEDROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 06/11/2024
MC0805B102K500A5.08MM
Especificaciones
- Part # MC0805B102K500A5.08MM
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
MC0805B102K500A508MM
CERAMIC CAPACITOR 1000PF
50V
X7R
10%
RADIAL
CAPACITANCE:1000PF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
CAPACITOR TERMINALS:PC PIN
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
LEAD SPACING:5.08MM