- Part # VMX2-1100-BP-N
- Category Contactors & Starters
- Category Starter
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
VMX21100BPN
VMX2 SERIES NON-COMBINATION SOFT STARTER
NEMA 1/1A (GASKETED)
AMPS: 1100A
SHUNT BYPASS (208V / HP): 350HP
SHUNT BYPASS (240V / HP): 400HP
SHUNT BYPASS (480V / HP): 800HP
SHUNT BYPASS (575V / HP): 1000HP
UNIT OVERLOAD CAPACITY 500% FOR 60SEC
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 10/11/2020
VMX2-1100-BP-N
2.Año Radwell Garantía
Cambiar ubicación
Especificaciones
- Part # VMX2-1100-BP-N
- Category Starter
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
VMX21100BPN
NEMA 1/1A (GASKETED)
AMPS: 1100A