- Part # VMX-S-48-FS-1D
- Category Drives
- Category Soft Start
- Weight 32.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
VMXS48FS1D
VMX-S (CONFIGURED W/ DEADFRONT)
NEMA 12/4
208V
15HP
48A
60A FS
OVERLOAD CAPACITY 500% FOR 60SEC
CONTROL POWER TRANSFORMER (INCLUDED)
DIMENSION
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 18/07/2014
VMX-S-48-FS-1D
Especificaciones
- Part # VMX-S-48-FS-1D
- Category Drives
- Category Soft Start
- Weight 32.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
VMXS48FS1D
NEMA 12/4
208V
15HP
48A
60A FS