- Part # TS150FCEC12
- Category Sensors & Switches
- Category Tension Sensor
- Weight 2.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
TS150FCEC12
TENSION SENSOR
TS LOAD CELL
350 OHM NOMINAL GAGE RESISTANCE
10 VDC MAX EXCITATION
21 MVDC MAX PER SENSOR AT FULL LOAD
IP67
150 LB RATING
FLANGE MOUNT
SPLIT COUPLING
12MM CONNECTOR
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
También Conocido Como
Número de Parte Alternativo:
- MAXCESS INTERNATIONAL 29LTS150FCEC12
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 20/01/2023
TS150FCEC12
2.Año Radwell Garantía
Cambiar ubicación
Especificaciones
- Part # TS150FCEC12
- Category Sensors & Switches
- Category Tension Sensor
- Weight 2.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
TS150FCEC12
TENSION SENSOR
TS LOAD CELL
10 VDC MAX EXCITATION
IP67
150 LB RATING
FLANGE MOUNT
SPLIT COUPLING
12MM CONNECTOR