- Part # ERJUP3J270V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
ERJUP3J270V
RESISTOR
27R
5%
0.25W
0603
THICK FILM
RESISTANCE:27OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
POWER RATING:250MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0603 [1608 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:150V ROHS COMPLIANT: YE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 02/12/2025
ERJUP3J270V
Especificaciones
- Part # ERJUP3J270V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
ERJUP3J270V
RESISTOR
27R
5%
0.25W
0603
THICK FILM
RESISTANCE:27OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
POWER RATING:250MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT