- Part # ERJ3EKF5900V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
ERJ3EKF5900V
RES
590R
1%
0.1W
0603
THICK FILM
RESISTOR CASE STYLE:0603 [1608 METRIC]
RESISTANCE:590OHM
PRODUCT RANGE:ERJ3EK SERIES
VOLTAGE RATING:75V
RESISTOR ELEMENT MATERIAL:THICK FILM
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 19/11/2025
ERJ3EKF5900V
Especificaciones
- Part # ERJ3EKF5900V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
ERJ3EKF5900V
RES
590R
1%
0.1W
0603
THICK FILM
RESISTANCE:590OHM
PRODUCT RANGE:ERJ3EK SERIES
VOLTAGE RATING:75V
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%