- Part # ERJ-H2RD43R0X
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
ERJH2RD43R0X
RESISTOR
43R
0.1W
THICK FILM
0402
RESISTANCE:43OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:100MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0402 [1005 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:HIGH TEMPERATURE
VOLTAGE RATING:50V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 19/11/2025
ERJ-H2RD43R0X
Especificaciones
- Part # ERJ-H2RD43R0X
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
ERJH2RD43R0X
RESISTOR
43R
0.1W
THICK FILM
0402
RESISTANCE:43OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:100MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:HIGH TEMPERATURE