- Part # ERJ-2GEJ2R4X
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
ERJ2GEJ2R4X
RES
2R4
5%
0.1W
0402
THICK FILM
RESISTOR CASE STYLE:0402 [1005 METRIC]
RESISTANCE:2.4OHM
PRODUCT RANGE:ERJ2GE SERIES
VOLTAGE RATING:50V
RESISTOR ELEMENT MATERIAL:THICK FILM
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 19/11/2025
ERJ-2GEJ2R4X
Especificaciones
- Part # ERJ-2GEJ2R4X
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
ERJ2GEJ2R4X
RES
2R4
5%
0.1W
0402
THICK FILM
RESISTANCE:2.4OHM
PRODUCT RANGE:ERJ2GE SERIES
VOLTAGE RATING:50V
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%