- Part # 0987-RZ-TC-12
- Category Panel Accessories
- Category Terminal Blk/Strip Wiring Dev
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
0987RZTC12
TERMINAL BLOCK
BARRIER
12POS
8AWG
NO. OF ROWS:2 ROW
NO. OF POSITIONS:12POSITIONS
WIRE SIZE AWG MIN:24AWG
WIRE SIZE AWG MAX:8AWG
PITCH SPACING:12.1MM
RATED CURRENT:50A
RATED VOLTAGE:600V
PRODUCT RANGE:-
NO. OF ROWS:2 ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 27/05/2025
0987-RZ-TC-12
Especificaciones
- Part # 0987-RZ-TC-12
- Category Panel Accessories
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
0987RZTC12
TERMINAL BLOCK
BARRIER
12POS
8AWG
NO. OF ROWS:2 ROW
NO. OF POSITIONS:12POSITIONS
WIRE SIZE AWG MIN:24AWG
WIRE SIZE AWG MAX:8AWG
PITCH SPACING:12.1MM
RATED CURRENT:50A
RATED VOLTAGE:600V