- Part # HE3621A1200
- Category Panel Accessories
- Category Relay/Socket
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
HE3621A1200
RELAY
REED
SPST-NO
200V
0.5A
THT
CONTACT CONFIGURATION:SPST-NO
COIL VOLTAGE:12VDC
PRODUCT RANGE:HE3600 SERIES
RELAY MOUNTING:THROUGH HOLE
COIL RESISTANCE:1KOHM
SWITCHING CURRENT MAX:500MA
SWITCHING VOLTAGE MAX:200V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 03/01/2025
HE3621A1200
Especificaciones
- Part # HE3621A1200
- Category Panel Accessories
- Category Relay/Socket
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
HE3621A1200
RELAY
REED
SPST-NO
200V
0.5A
THT
CONTACT CONFIGURATION:SPST-NO
COIL VOLTAGE:12VDC
PRODUCT RANGE:HE3600 SERIES
RELAY MOUNTING:THROUGH HOLE
COIL RESISTANCE:1KOHM
SWITCHING CURRENT MAX:500MA