- Part # ATP16-DL5-606-B3SA-04G
- Category Pilot Devices
- Category Pushbutton
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
ATP16DL5606B3SA04G
ANTI VANDAL SWITCH
SPST
2A
36VDC
GRN
PRODUCT RANGE:ATP16 SERIES
PANEL CUTOUT DIAMETER:16MM
CONTACT CONFIGURATION:SPST-NO
SWITCH OPERATION:MOMENTARY
PUSHBUTTON ACTUATOR STYLE:ROUND DOMED
ACTUATOR / CAP COLOUR:TRANSPARENT ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 17/12/2025
ATP16-DL5-606-B3SA-04G
Especificaciones
- Category Pilot Devices
- Category Pushbutton
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
ATP16DL5606B3SA04G
ANTI VANDAL SWITCH
SPST
2A
36VDC
GRN
PRODUCT RANGE:ATP16 SERIES
PANEL CUTOUT DIAMETER:16MM