- Part # NZMN1-4-A160
- Category Circuit Breaker
- Category Molded Case Circuit Breaker
- Weight 3.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
NZMN14A160
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
EATON SERIES NZM COMPLETE MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER
NZM1-FRAME
NZMN1
THERMAL-MAGNETIC TRIP
1280A TRIP RATING
FOUR-POLE
160A
690 VAC
500 VDC
50 KAIC
DISTRIBUTION CIRCUIT PROTECTION
FRONT FRAME CLAMP
125-160A
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 10/10/2018
NZMN1-4-A160
2.Año Radwell Garantía
Cambiar ubicación
Especificaciones
- Part # NZMN1-4-A160
- Category Circuit Breaker
- Weight 3.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
NZMN14A160
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
NZM1-FRAME
NZMN1
THERMAL-MAGNETIC TRIP
1280A TRIP RATING
FOUR-POLE
160A
690 VAC
500 VDC