- Part # FD3150KL
- Category Circuit Breaker
- Category Molded Case Switch
- Weight 4.45 lbs
Información del Producto
Descripción:
FD3150KL
MOLDED CASE SWITCH
SERIES C
F FRAME
TYPE FD
3 POLE
3 PHASE
150A
600V
35KAIC @ 480V
STANDARD INTERRUPT
FEED-THRU
NO OVERCURRENT PROTECTION
NON-AUTOMATIC SWITCH
LINE & LOAD LUGS
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 12/05/2026
FD3150KL
2.Año Radwell Garantía
Cambiar ubicación
Especificaciones
- Part # FD3150KL
- Category Circuit Breaker
- Category Molded Case Switch
- Weight 4.45 lbs
Información del Producto
Descripción:
FD3150KL
MOLDED CASE SWITCH
SERIES C
F FRAME
TYPE FD
3 POLE
3 PHASE
150A
600V
35KAIC @ 480V