- Part # CB4033B120480KGR5
- Category Circuit Breaker
- Category Molded Case Circuit Breaker
- Weight 430.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
CB4033B120480KGR5
PRINGLE BOLTED PRESSURE CONTACT SWITCH
INTERLOCK
SINGLE-PHASE RELAY WITH CAPACITOR TRIP DEVICE SPVR
4000A
1NO-1NC
120V
BOTTOM FEED
GROUND FAULT
480V
THREE-POLE
THREE-WIRE
FUSIBLE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
También Conocido Como
Número de Parte Alternativo:
- EATON CORPORATION CUTLER HAMMER PC403BK5G4PI
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 07/04/2026
CB4033B120480KGR5
2.Año Radwell Garantía
Cambiar ubicación
Especificaciones
- Part # CB4033B120480KGR5
- Category Circuit Breaker
- Weight 430.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
CB4033B120480KGR5
INTERLOCK
4000A
1NO-1NC
120V
BOTTOM FEED
GROUND FAULT
480V