- Part # HCM1A1305V2-8R2-R
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
HCM1A1305V28R2R
INDUCTOR
AEC-Q200
8.2UH
SHLD
7.5A
INDUCTANCE:8.2ΜH
RMS CURRENT (IRMS):7.5A
INDUCTOR CONSTRUCTION:SHIELDED
SATURATION CURRENT (ISAT):13A
PRODUCT RANGE:HCM1A1305V2 SERIES
INDUCTOR CASE / PACKAGE:-
DC RESISTANCE MAX:0.0185OHMROHS COMPLI
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 22/10/2025
HCM1A1305V2-8R2-R
Especificaciones
- Part # HCM1A1305V2-8R2-R
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
HCM1A1305V28R2R
INDUCTOR
AEC-Q200
8.2UH
SHLD
7.5A
INDUCTANCE:8.2ΜH
RMS CURRENT (IRMS):7.5A
INDUCTOR CONSTRUCTION:SHIELDED
SATURATION CURRENT (ISAT):13A