- Part # DRQ74-331-R
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
DRQ74331R
(PRICE/TR) POWER INDUCTOR
330UH
0.45A
20%
FULL REEL
PRODUCT RANGE:DRQ SERIES
INDUCTANCE
PARALLEL:335.6ΜH
RMS CURRENT
PARALLEL:450MA
SATURATION CURRENT
PARALLEL:540MA
DC RESISTANCE MAX
PARALLEL:1.41OHM
TURNS RATIO:1:1 ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 22/10/2025
DRQ74-331-R
Especificaciones
- Part # DRQ74-331-R
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
DRQ74331R
(PRICE/TR) POWER INDUCTOR
330UH
0.45A
20%
FULL REEL
PRODUCT RANGE:DRQ SERIES
INDUCTANCE
PARALLEL:335.6ΜH
RMS CURRENT
PARALLEL:450MA
SATURATION CURRENT
PARALLEL:540MA
DC RESISTANCE MAX
PARALLEL:1.41OHM