- Part # DR1040-151-R
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
DR1040151R
(PRICE/TC)
INDUCTOR
SHIELDED
150UH
1.15A
SMD
INDUCTANCE:150¦H
RMS CURRENT (IRMS):850MA
INDUCTOR CONSTRUCTION:SHIELDED
SATURATION CURRENT (ISAT):1.15A
PRODUCT RANGE:DR1040 SERIES
POWER INDUCTOR CASE:10.5MM X 10.3MM X 4MM
NO. OF PINS:2ROHS COMPLI
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 22/10/2025
DR1040-151-R
Especificaciones
- Part # DR1040-151-R
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
DR1040151R
(PRICE/TC)
INDUCTOR
SHIELDED
150UH
1.15A
SMD
INDUCTANCE:150¦H
RMS CURRENT (IRMS):850MA
INDUCTOR CONSTRUCTION:SHIELDED
PRODUCT RANGE:DR1040 SERIES