- Part # PT101-0100-113-2140
- Category Sensors & Switches
- Category Voltage/Current Transducer
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
PT10101001132140
CABLE-EXTENSION TRANDUCER
100" STROKE
13 OZ. STANDARD TENSION 5G MAX ACCELERATION
52 OZ HIGH TENSION 20G MAX ACCELERATION
REAR EXIT
1000 OHM SENSING CIRCUIT
30 V AC/DC (2 W)
25-FT. INSTRUMENTATION CABLE
24 AWG SHIELDED
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 09/02/2026
PT101-0100-113-2140
2.Año Radwell Garantía
Cambiar ubicación
Especificaciones
- Part # PT101-0100-113-2140
- Category Sensors & Switches
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
PT10101001132140
CABLE-EXTENSION TRANDUCER
100" STROKE
REAR EXIT
1000 OHM SENSING CIRCUIT
30 V AC/DC (2 W)
25-FT. INSTRUMENTATION CABLE
24 AWG SHIELDED