- Part # SRR1260-391K
- Category Panel Accessories
- Category Panel Accessory
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
SRR1260391K
INDUCTOR
SHIELDED
390UH
1A
10%
SMD
INDUCTANCE:390ΜH
RMS CURRENT (IRMS):1.08A
INDUCTOR CONSTRUCTION:SHIELDED
SATURATION CURRENT (ISAT):1A
PRODUCT RANGE:SRR1260 SERIES
INDUCTOR CASE / PACKAGE:-
DC RESISTANCE MAX:0.7OHM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 23/10/2025
SRR1260-391K
Especificaciones
- Part # SRR1260-391K
- Category Panel Accessories
- Category Panel Accessory
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
SRR1260391K
INDUCTOR
SHIELDED
390UH
1A
10%
SMD
INDUCTANCE:390ΜH
RMS CURRENT (IRMS):1.08A
INDUCTOR CONSTRUCTION:SHIELDED
SATURATION CURRENT (ISAT):1A
PRODUCT RANGE:SRR1260 SERIES
INDUCTOR CASE / PACKAGE:-