- Part # BJN100-NDT
- Category Sensors & Switches
- Category Photoelectric
- Weight 3.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
BJN100NDT
(PRICE/EA) PHOTOELECTRIC SENSOR
70-130MM
NPN OPEN COLLECTOR
SENSOR OUTPUT TYPE:NPN
SENSING RANGE MAX:130MM
SUPPLY VOLTAGE DC MIN:12V
SUPPLY VOLTAGE DC MAX:24V
OUTPUT CURRENT:100MA
PRODUCT RANGE:BJ SERIES
SENSING MODE:DIFFUSE-REFLECTIVEROHS COMPLI
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 13/05/2026
BJN100-NDT
2.Año Radwell Garantía
Cambiar ubicación
Especificaciones
- Part # BJN100-NDT
- Category Sensors & Switches
- Category Photoelectric
- Weight 3.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
BJN100NDT
70-130MM
NPN OPEN COLLECTOR
SENSOR OUTPUT TYPE:NPN
SENSING RANGE MAX:130MM
SUPPLY VOLTAGE DC MIN:12V
SUPPLY VOLTAGE DC MAX:24V
OUTPUT CURRENT:100MA