- Part # PSN24-960-3
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 5.05 lbs
Información del Producto
Descripción:
PSN249603
RHINO PRO PSN SERIES SWITCHING POWER SUPPLY
24 VDC @ 40A/960W (ADJUSTABLE)
480 VAC NOMINAL INPUT
3-PHASE
ENCLOSED
ALUMINUM HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT
SCREW TERMINALS.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
También Conocido Como
Número de Parte Alternativo:
- AUTOMATION DIRECT PSN24-960-3
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 08/12/2025
PSN24-960-3
2.Año Radwell Garantía
Cambiar ubicación
Especificaciones
- Part # PSN24-960-3
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 5.05 lbs
Información del Producto
Descripción:
PSN249603
24 VDC @ 40A/960W (ADJUSTABLE)
480 VAC NOMINAL INPUT
3-PHASE
ENCLOSED
ALUMINUM HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT