- Part # ZP-MC16A-1-FS016
- Category Components
- Category Connector/Terminal/Pin
- Weight 0.10 lbs
Información del Producto
Descripción:
ZPMC16A1FS016
ZIPPORT FEMALE INSERT
CONNECTOR HOUSING SIZE 16A
16-POLE
SCREW TERMINALS
ACCEPTS WIRE SIZE 20 - 14 AWG
16 AMP
600 VAC/VDC
POLES NUMBERED 1 TO 16
FOR USE WITH ZIPPORT MULTI-WIRE CONNECTORS
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 09/08/2024
ZP-MC16A-1-FS016
Especificaciones
- Part # ZP-MC16A-1-FS016
- Category Components
- Weight 0.10 lbs
Información del Producto
Descripción:
ZPMC16A1FS016
ZIPPORT FEMALE INSERT
CONNECTOR HOUSING SIZE 16A
16-POLE
SCREW TERMINALS
ACCEPTS WIRE SIZE 20 - 14 AWG
16 AMP
600 VAC/VDC