- Part # GMCB-1D-10
- Category Circuit Breaker
- Category Molded Case Circuit Breaker
- Weight 0.40 lbs
Información del Producto
Descripción:
GMCB1D10
GLADIATOR MINIATURE SUPPLEMENTARY PROTECTOR
10A
277 VAC/60 VDC
1-POLE
D CURVE
THERMAL MAGNETIC
6KA @ 277 VAC INTERRUPTING RATING
35MM DIN RAIL MOUNT.
GMCB-1D-10
Especificaciones
- Part # GMCB-1D-10
- Category Circuit Breaker
- Weight 0.40 lbs
Información del Producto
Descripción:
GMCB1D10
10A
277 VAC/60 VDC
1-POLE
D CURVE
THERMAL MAGNETIC
35MM DIN RAIL MOUNT.