- Part # GMCB-1B-40
- Category Circuit Breaker
- Category Molded Case Circuit Breaker
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
GMCB1B40
GLADIATOR MINIATURE SUPPLEMENTARY PROTECTOR
40A
277 VAC/60 VDC
1-POLE
B CURVE
THERMAL MAGNETIC
6KA @ 277 VAC INTERRUPTING RATING
35MM DIN RAIL MOUNT.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 08/12/2025
GMCB-1B-40
2.Año Radwell Garantía
Cambiar ubicación
Especificaciones
- Part # GMCB-1B-40
- Category Circuit Breaker
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
GMCB1B40
40A
277 VAC/60 VDC
1-POLE
B CURVE
THERMAL MAGNETIC
35MM DIN RAIL MOUNT.