- Part # GCB100S-2FF40LL
- Category Circuit Breaker
- Category Molded Case Circuit Breaker
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
GCB100S2FF40LL
GLADIATOR MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER
100A FRAME
40A
600Y/480 VAC/250 VDC
2-POLE
CHARACTERISTICS
FIXED THERMAL/FIXED MAGNETIC
35KA @ 480 VAC INTERRUPTING RATING
PANEL MOUNT. LINE AND LOAD LUG TERMINALS INCLUDED.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 08/12/2025
GCB100S-2FF40LL
2.Año Radwell Garantía
Cambiar ubicación
Especificaciones
- Part # GCB100S-2FF40LL
- Category Circuit Breaker
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
GCB100S2FF40LL
100A FRAME
40A
600Y/480 VAC/250 VDC
2-POLE
CHARACTERISTICS
FIXED THERMAL/FIXED MAGNETIC